Telefon
WhatsApp

Genetic Trainer

Genetic Trainer

Genetic Trainer

Spor branşı ve mevki seçimi

Genetic Passport® spor genetiğinde dünyanın en ileri şirketidir ve genetik yapıya uygun spor branş seçiminde telif hakları sabidir! Genetic Passport® testi ile ''DNA'' örneği ağız içi yanak bölgesine sadece 60’sn. sürülen steril pamuklu bir çubukla (Buccal Swap) alınabilmektedir. Numune alımı sırasında herhangi bir acı, sızı veya yan etki görülmez. DNA analizi sonucunda çocukların kas tipi, kardiyovasküler kapasite vb. sportif performansını etkileyen bir çok kalıtsal fizyolojik özellikleri belirlenir. Kastipi ve kardiyovasküler kapasite kişinin hangi spor branşına daha uygun olduğu ve hangi spor branşlarında olimpik veya profesyonel sevide başarılar elde edebileceğine dair çok önemli bilimsel bir veri kaynağıdır. Özel eğitimden geçmiş Genetictrainer'lar (Genetik Antrenörler) bu bilimsel verilere dayanarak, çocuğunuzun ve sizin en uygun olduğunuz spor branşlarını belirleyebilir.

Genetik yapıya uygun antrenman & beslenme

Genetic Passport® genetik yapıya uygun antrenman ve beslenme yöntemlerinde telif hakları sahibidir! İnsanlar 3 farklı kas tipi ve 3 farklı kardiyovavasküler kapasite ile doğarlar. Bu özelliklerin konbinasyonu sonucunda sportif performans açısından 9 farklı insan genotipi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerden dolayı her insanın antrenman ve beslenmeye verdiği fizyolojik tepkiler farklıdır. Genetictrainer sisteminin sunduğu genetik özelliklere uygun antrenman ve beslenme programları ile hedeflerinize daha çabuk, doğal ve bilimsel bir yöntemle ulaşabilirsiniz.

Sakatlık riskleri & iyileşme süreçleri

İskelet sistemi ve bağışıklık sistemini kodlayan ana genetik faktörlerde ortaya çıkan bazı mutasyonlar sporcuların daha kolay ve sık sakatlanmasına ve iyileşme süreçlerinin bir birinden farklı olmasına yol açmaktadır. Bu riskleri bilmek antrenman özellikleri ve dinlenme süreçlerini genetik yapıya göre düzenlemek, sakatlık risklerinin minimum seviyeye indirilmesi veya tamamen ortadan kalkmasını sağlar.

Profesyonel sporcu panelleri

Dünyada sadece Genetic Passport® spor genetiği üzerine özel bir Ar&Ge; birimine sahiptir. Genetic Passport'un spor performans test panelleri, branşında uzman onlarca antrenör, spor bilimciler ve genetik bilimcilerin bir arada çalışması sonucunda üretilmektedir. Tüm branşlardan profesyonel olan veya olmayı hedefleyen limitlerinde sporcular için dahi genetik avantajlarını en iyi şekilde kullanmalarını, vücutlarından maksimum performansı elde etmelerini garanti eder.